| GMT | Ccy | Events | Act | Cons | Prev | Rev |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23:50 | JPY | Monetary Base Y/Y Mar | -11.60% | -10.40% | -10.60% | |
| 00:30 | AUD | Trade Balance (AUD) Feb | 5.69B | 2.55B | 2.63B | 2.26B |
| 06:30 | CHF | CPI M/M Mar | 0.20% | 0.50% | 0.60% | |
| 06:30 | CHF | CPI Y/Y Mar | 0.30% | 0.50% | 0.10% | |
| 12:30 | USD | Initial Jobless Claims (Mar 27) | 202K | 215K | 210K | 211K |
| 12:30 | USD | Trade Balance (USD) Feb | -57.3B | -59.2B | -54.5B | -54.7B |
| 12:30 | CAD | Trade Balance (CAD) Feb | -5.7B | -1.8B | -3.65B | |
| 14:30 | USD | Natural Gas Storage (Mar 27) | 36B | 38B | -54B |
| 23:50 | JPY |
| Monetary Base Y/Y Mar | |
| Actual | -11.60% |
| Consensus | -10.40% |
| Previous | -10.60% |
| 00:30 | AUD |
| Trade Balance (AUD) Feb | |
| Actual | 5.69B |
| Consensus | 2.55B |
| Previous | 2.63B |
| Revised | 2.26B |
| 06:30 | CHF |
| CPI M/M Mar | |
| Actual | 0.20% |
| Consensus | 0.50% |
| Previous | 0.60% |
| 06:30 | CHF |
| CPI Y/Y Mar | |
| Actual | 0.30% |
| Consensus | 0.50% |
| Previous | 0.10% |
| 12:30 | USD |
| Initial Jobless Claims (Mar 27) | |
| Actual | 202K |
| Consensus | 215K |
| Previous | 210K |
| Revised | 211K |
| 12:30 | USD |
| Trade Balance (USD) Feb | |
| Actual | -57.3B |
| Consensus | -59.2B |
| Previous | -54.5B |
| Revised | -54.7B |
| 12:30 | CAD |
| Trade Balance (CAD) Feb | |
| Actual | -5.7B |
| Consensus | -1.8B |
| Previous | -3.65B |
| 14:30 | USD |
| Natural Gas Storage (Mar 27) | |
| Actual | 36B |
| Consensus | 38B |
| Previous | -54B |




