| GMT | Ccy | Events | Act | Cons | Prev | Rev |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23:50 | JPY | BoJ Summary of Opinions | ||||
| 07:00 | CHF | KOF Leading Indicator Feb | 96.1 | 100.6 | 104.2 | 103.8 |
| 08:30 | GBP | Mortgage Approvals Feb | 63K | 61K | 60K | |
| 08:30 | GBP | M4 Money Supply M/M Feb | 0.60% | 0.10% | -0.10% | |
| 09:00 | EUR | Eurozone Economic Sentiment Indicator Mar | 96.6 | 96.5 | 98.3 | 98.2 |
| 09:00 | EUR | Eurozone Industrial Confidence Mar | -7 | -9 | -7.1 | -7.2 |
| 09:00 | EUR | Eurozone Services Sentiment Mar | 4.9 | 4 | 5 | |
| 09:00 | EUR | Eurozone Consumer Confidence Mar F | -16.3 | -16.3 | -16.3 | |
| 12:00 | EUR | Germany CPI M/M Mar P | 1.10% | 0.90% | 0.20% | |
| 12:00 | EUR | Germany CPI Y/Y Mar P | 2.70% | 2.70% | 1.90% |
| 23:50 | JPY |
| BoJ Summary of Opinions | |
| Actual | |
| Consensus | |
| Previous | |
| 07:00 | CHF |
| KOF Leading Indicator Feb | |
| Actual | 96.1 |
| Consensus | 100.6 |
| Previous | 104.2 |
| Revised | 103.8 |
| 08:30 | GBP |
| Mortgage Approvals Feb | |
| Actual | 63K |
| Consensus | 61K |
| Previous | 60K |
| 08:30 | GBP |
| M4 Money Supply M/M Feb | |
| Actual | 0.60% |
| Consensus | 0.10% |
| Previous | -0.10% |
| 09:00 | EUR |
| Eurozone Economic Sentiment Indicator Mar | |
| Actual | 96.6 |
| Consensus | 96.5 |
| Previous | 98.3 |
| Revised | 98.2 |
| 09:00 | EUR |
| Eurozone Industrial Confidence Mar | |
| Actual | -7 |
| Consensus | -9 |
| Previous | -7.1 |
| Revised | -7.2 |
| 09:00 | EUR |
| Eurozone Services Sentiment Mar | |
| Actual | 4.9 |
| Consensus | 4 |
| Previous | 5 |
| 09:00 | EUR |
| Eurozone Consumer Confidence Mar F | |
| Actual | -16.3 |
| Consensus | -16.3 |
| Previous | -16.3 |
| 12:00 | EUR |
| Germany CPI M/M Mar P | |
| Actual | 1.10% |
| Consensus | 0.90% |
| Previous | 0.20% |
| 12:00 | EUR |
| Germany CPI Y/Y Mar P | |
| Actual | 2.70% |
| Consensus | 2.70% |
| Previous | 1.90% |




