| GMT | Ccy | Events | Act | Cons | Prev | Rev |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23:30 | JPY | Labor Cash Earnings Y/Y Mar | 2.70% | 3.20% | 3.30% | 3.40% |
| 00:30 | JPY | Services PMI Apr F | 51 | 51.2 | 51.2 | |
| 06:00 | EUR | Germany Industrial Production M/M Mar | -0.70% | 0.40% | -0.30% | -0.50% |
| 06:00 | EUR | Germany Trade Balance (EUR) Mar | 14.3B | 18.9B | 19.8B | |
| 12:30 | CAD | Net Change in Employment Apr | -17.7K | 5.1K | 14.1K | |
| 12:30 | CAD | Unemployment Rate Apr | 6.90% | 6.70% | 6.70% | |
| 12:30 | USD | Nonfarm Payrolls Apr | 115K | 60K | 178K | 185K |
| 12:30 | USD | Unemployment Rate Apr | 4.30% | 4.30% | 4.30% | |
| 12:30 | USD | Average Hourly Earnings M/M Apr | 0.20% | 0.30% | 0.20% | |
| 14:00 | USD | UoM Consumer Sentiment P | 48.2 | 49.7 | 49.8 | |
| 14:00 | USD | UoM Inflation Expectations P | 4.50% | 4.70% |
| 23:30 | JPY |
| Labor Cash Earnings Y/Y Mar | |
| Actual | 2.70% |
| Consensus | 3.20% |
| Previous | 3.30% |
| Revised | 3.40% |
| 00:30 | JPY |
| Services PMI Apr F | |
| Actual | 51 |
| Consensus | 51.2 |
| Previous | 51.2 |
| 06:00 | EUR |
| Germany Industrial Production M/M Mar | |
| Actual | -0.70% |
| Consensus | 0.40% |
| Previous | -0.30% |
| Revised | -0.50% |
| 06:00 | EUR |
| Germany Trade Balance (EUR) Mar | |
| Actual | 14.3B |
| Consensus | 18.9B |
| Previous | 19.8B |
| 12:30 | CAD |
| Net Change in Employment Apr | |
| Actual | -17.7K |
| Consensus | 5.1K |
| Previous | 14.1K |
| 12:30 | CAD |
| Unemployment Rate Apr | |
| Actual | 6.90% |
| Consensus | 6.70% |
| Previous | 6.70% |
| 12:30 | USD |
| Nonfarm Payrolls Apr | |
| Actual | 115K |
| Consensus | 60K |
| Previous | 178K |
| Revised | 185K |
| 12:30 | USD |
| Unemployment Rate Apr | |
| Actual | 4.30% |
| Consensus | 4.30% |
| Previous | 4.30% |
| 12:30 | USD |
| Average Hourly Earnings M/M Apr | |
| Actual | 0.20% |
| Consensus | 0.30% |
| Previous | 0.20% |
| 14:00 | USD |
| UoM Consumer Sentiment P | |
| Actual | 48.2 |
| Consensus | 49.7 |
| Previous | 49.8 |
| 14:00 | USD |
| UoM Inflation Expectations P | |
| Actual | 4.50% |
| Consensus | |
| Previous | 4.70% |




